İngiltere'de Oryantasyon Süreci

E-posta
Yazdır

Sosyal Ağlarda Paylaşın

İNGİLTERE'DE ORYANTASYON SÜRECİ

İngiltere’deki eğitiminiz boyunca destek her zaman mevcuttur. Eğer sorun yaşıyorsanız, İngiliz eğitim sistemine alışmak ya da İngiltere'de eğitiminiz konusunda biraz yardıma ihtiyaç duyuyorsanız tüm görevliler yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Akademik personelden, danışmanınıza kadar herkes  yardım için seferber olacaktır.

Üniversite


İngiltere'de birçok üniversite ve kolejde İngiltere'deki eğitimleri süresince öğrencilere destek olacak uzman uluslararası danışmanlar vardır. Konaklamadan İngiltere'de kalma izninizi uzatmaya kadar hemen hemen her şey hakkında bilgi ve tavsiye verirler.
Ayrıca İngiltere'de kurumlar tarafından düzenlenen bir oryantasyon programları da yer alabilir. Birkaç gün veya bir hafta sürebilir. Bu çerçevedeki etkinlikler:
Kampus Turu
Tesislerin Tanıtımı ve Kullanımı
Kurumun Kurallarının Açıklanması
Birleşik Krallıktaki Ders Kayıt İşlemleri İçin Yardım
Öğretim Yöntemlerinin Bir Taslağı
İngiltere'de Yaşamın Önemli Yönleri Hakkında Tartışma
Personel Ve Diğer Öğrencilerle Tanışmak İçin Sosyal Etkinlikler yapılmaktadır.

İngilizce Dil Kursları

Eğer İngiltere'de bir İngilizce dil kursunda eğitim alacak iseniz, birçok okul size yardımcı olacak bir öğrenci hizmetleri sunuyor. Hatta İngiltere'ye ulaşmadan önce Real Eğitim’den konaklama, İngiltere vizesi ve kanuni zorunluluklar hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca İngiltere’ye vardığınızda da diğer hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Desteğimiz İngiltere'de eğitiminiz boyunca devam eder. İstenmeyen bir durumda ihtiyacınız olacak, günün 24 saati arayabileceğiniz acil bir telefon numaramız mevcuttur. İngilizce dil okulları da 16 yaşın altındaki öğrencilerin yakından takip edileceğinden emin olabilirsiniz.

İngiltere'deki özel okullar

Eğer İngiltere’de eğitim alacağınız kurum özel bir okul ise size çok iyi bakacaktır. İngiltere'ye seyahat etmeden önce onlar size kimin sizden sorumlu olduğunu bildirecekler ve bir veli sağlayacaklardır.

İngiltere'de özel okulda bakımınız genellikle akademik personelin ve kalacağınız ev sahibinin ortak sorumluluğudur. Birçok okulda bir başhemşire ve bir okul doktoru erişim sağlar.

İngiltere'de Diploma Programları

Çoğu kolej refah düzenlemeleri yapmak için uluslararası öğrenci danışmanları atar. Sizin ihtiyaçlarınızı anlamak onların görevlerindendir.

İngiltere'de birçok ileri eğitim koleji de sizin için bir tanıtım veya karşılama programı sunar. Bu geziler ve kültürel etkinlikler de iyi bir şekilde yerel kültürü öğrencilerle tanıtır.

Öğrenci hizmetleri departmanları ve öğrenci sendikaları herhangi bir sorun ortaya çıkması durumunda yardım için vardır. Ayrıca öğretmenlerle konuşabilirsiniz; tüm öğrencilerin akademik ilerlemelerini izleyecek ve herhangi bir sorun ile ilgili yardım için kişisel bir öğretmen atanır.

BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.