İngiltere'de Ekonomik Yaşam

E-posta
Yazdır

Sosyal Ağlarda Paylaşın

İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ İNDİRİMLERİNDEN FAYDALANMA

İngiltere'de eğitim hakkında en iyi şeylerden biri öğrenci indirimleridir. İngiltere’de ucuza yaşayabileceksiniz ve yapmak istediklerinize paranız yetecek. Sinema, kitap, müzik, moda ve yeme içmede öğrenci indirimleri bulabilirsiniz.

Uluslararası öğrenciler için NUS Ekstra kart

Uluslararası bir öğrenci olarak İngiltere'de yaşam başladığında ekonomik olmak için  NUS Ekstra kartına kayıt yaptırmak harika bir fikirdir. 16 yaşından büyükseniz, bir İngiliz kurumunda eğitim alıyorsanız 10 pounda  bir NUS Ekstra kartı satın alabilirsiniz. Siz de birçok öğrenci gibi indirimlerden yararlanabilirsiniz:

Kitap ve kırtasiye
Müzik ve DVD
Giyim ve moda
Yiyecek ve içecek
Sinema ve yemek

NUS Extra kartınız ile sınırlı sayıdaki özel fırsatlardan yararlanabilir, yarışmalar ve ödüller kazanabilir,  hatta bir yarış pisti civarında spor arabalar kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece 1 pound ekstra ile Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartını (ISIC) kapsayacak şekilde yükseltebilirsiniz. Dünya çapında 140 ülkede ISIC öğrenci indirimleri geçerlidir, böylece tatillerde de kullanabilirsiniz.

Öğrenci indirimleri ve nasıl başvuru yapıldığını öğrenmek için, NUS Ekstra web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (Http://www.nus.org.uk/en/NUS-Extra/)

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN TASARRUF İPUÇLARI

İngiltere eğitim görürken ne kadar para harcayacağınız yaşam tarzınıza bağlıdır. Pahalı restoranlarda her akşam yemeğe, sinema ve tiyatroya giderseniz, düzenli geziler yaparsanız öğrenci bütçenizde sorun yaşayabilirsiniz.Eğer Birleşik Krallık'taki eğitim kurum ve öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen eğlencelere katılırsanız  öğrenci bütçeniz buna yetecektir.

Birçok eğitim kurumuna ait İngiltere'de üniversite öğrencisi sinema, gece kulübü, tiyatro ve diğer eğlenceler mevcuttur.  Kampüsteki bu tip eğlencelerin maliyet genellikle daha azdır.

Ayrıca İngiltere'deki birçok öğrenci indiriminden de yararlanmanız gerekir. İlan edilmemiş ise bile öğrenciler için herhangi bir indirim olup olmadığını sormanızda fayda var. Bunlardan yararlanmak için genellikle Ulusal Öğrenci Birliği (NUS) üyeliğinizi kanıtlamanız gerekir.

BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.