İNGİLTERE’DE ÇALIŞMA İZNİ

E-posta
Yazdır

Sosyal Ağlarda Paylaşın

21/04/2011 Tarihinden itibaren dil eğitimi süresince öğrencilerin çalışma izni kaldırılmıştır. Diploma, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ise eğitimleri süresince haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir.


İNGİLTERE'DE EĞİTİM SIRASINDA ÇALIŞMALISINIZ?

İngiltere'de eğitim deneyiminizi bazı değerli iş tecrübesi kazanarak gelecek zorlu iş hayatına daha büyük katkı yapabilirsiniz. İngiltere’de okurken çalışarak dil becerilerini geliştirmenin yanında CV’nizi de zenginleştirirsiniz. Gelecekteki işvereniniz akıllı, yaratıcı, takım çalışmasında başarılı  çalışan arıyor olacak  ve  İngiltere’de eğitim alarak, çalışarak, aktivitelerde bulunarak hem vizyonunuzu geliştirebilir hem de kişisel gelişiminize  mükemmel bir katkı yapabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim aldığınız kurum size İngiltere ve global iş dünyasıyla ilgili ipuçları da verecektir.  Bu geleceğiniz için bir kariyer hizmeti olacaktır. Eğitim kurumları geniş yelpazede yardım ve destek de sağlayacaktır.
İş ilanlarına erişim
Özgeçmiş ve iş başvurusu için CV yazma konusunda yardım
İş görüşmeleri ve mülakat teknikleri için bilgilendirme
İngiltere'de çalışma hayatı hakkında bilgilendirme

Onlar işyeri hakkında birinci elden tecrübe edinmenize, kariyer seçimleri düşünmenize ve profesyonellere ulaşmanıza yardımcı olacak. Birçok İngiliz kurumunun da öğrencilerin kendileri için çalışmasını isteyen yerel işverenler ile ortaklıkları var.Uluslararası Öğrenciler için Ulusal Sigorta Numarası


Eğer İngiltere eğitim alırken çalışmak isterseniz bir   “Ulusal Sigorta Numarası” için başvurmanız gerekir.  Ulusal Sigorta, çalışamayan, işsiz veya emekli olan kişilere ödeme sağlayan İngiltere'nin sosyal sigorta programıdır. Ulusal Sigorta numarası, hakkınızda her türlü kaydın yapıldığı kişisel hesap numarasıdır.

İngiltere'de Ulusal Sigorta Numarası randevusu için görüşme yaparken, 0845 600 0643 numaralı telefonu hafta içi  8:00 ila 06:00 arası arayabilirsiniz. Eğer işitme güçlüğü veya konuşma güçlüğü çekiyorsanız 0845 600 0644 arayınız.

Görüşmede kimlik olarak pasaport ve öğrenci belgenizi sunmanız gerekir.


BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.