13 Jul

İngiltere'ye Eğitime Giderken

İNGİLTERE’YE EĞİTİM İÇİN GİTMEYİ PLANLARKEN

Birleşik Krallık'a seyahat kararı verirken üzerinde düşünmeniz gereken çok şey olabilir – sigortadan bavul hazırlamaya - ama biraz önceden planlama yapmak her zaman harika bir fikirdir. Real eğitim olarak yolculuğunuzun kolay ve eğlenceli olduğundan emin olmak için bazı seyahat önerilerini bir araya getirdik. İngiltere’de eğitim için gerekli her türlü planlamada yanınızdayız.

İngiltere’de ister kısa süreli eğitim planlayın ister uzun, mutlaka öğrenci vizesi almak gereklidir. Öğrenci vizesi de alınacak eğitime ve İngilizce seviyesine göre farklılık gösterir.
Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

İngiltere'ye seyahat için hazırlanmak

İngiltere’ye gidiş hazırlıkları eğlenceli ve heyecan vericidir. Her aşamada Real Eğitim sizin için yanınızdadır. İngiltere'ye nasıl ve ne zaman seyahat edeceğinizi sizinle birlikte planlayacağız. En kaliteli eğitimi en ekonomik şekilde almanızı sağlayacağız. Türkiye’de ve eğitiminiz süresince İngiltere’de her an ulaşabileceğiniz yetkililerimiz hep yanınızda olacak.

Real Yurtdışı Eğitim gitmeden önce size aşağıdaki konularda brifing verir :

•    Göçmenlik ve pasaport kontrol prosedürleri
•    Seçtiğiniz eğitim kurumu hakkında bilgi
•    Sosyal konularda
•    Mali konular ve bütçe planlama
•    Kültürel farklılıklar
•    Ev sahibi ailelerle hafta sonları


İngiltere için seyahat bütçesi


İngiltere'ye seyahat etmeden önce cebinizde en az 200 £ olmasını tavsiye ederiz. Bu İngiliz para birimi olan pound olmalıdır, gümrük ücretleri, demiryolu ücretleri ve acil giderlerinizi karşılayacaktır. Eğer yanınızda aileden herhangi birini götürecek iseniz, daha fazla paraya ihtiyacınız olacak.

İngiltere Uluslararası bagaj hakkı

Uluslararası havaalanlarında güvenliğin çok sıkı olduğunu unutmayın. Güvenlik prosedürlerine ve check in’e yetecek kadar zamanınız olması açısından uçak saatine en az 2-3 saat kala havaalanında olun.

Biletinizi aldığınız havayolu firmasına göre değişir fakat kişi başına 20 kg arasında 30 kg serbest bagaj hakkınız olacaktır.

Yanınıza  uçuş ve ileriki zamanlar için sıcak tutacak giysiler almanızı tavsiye ederiz ya da isterseniz İngiltere'den ucuza kışlık giysi satın alabilirsiniz.E-posta
Yazdır
13 Jul

İngiltere'de Ulaşım

İngiltere'de Ulaşım

İngiltere'de seyahat için pek çok seçenek vardır. Yeni gitmiş olabilirsini, keşfetmeye başlamak için hazırsınız, İngiltere ulaşım ağı sizi büyük şehirlerden küçük köylere kadar götürecektir.  İngiltere genelinde tren, otobüs, taksi veya bisikletle seyahat edebilirsiniz - uluslararası öğrenciler için bol indirimler geçerlidir.

İngiltere'de Uluslararası öğrenciler için tren seyahati

Trenle İngiltere'de birçok yere ulaşabilirsiniz. İngiltere'ye yeni seyahat ettiyseniz ya da İngiltere'de eğitim alıyorsanız ve keşfetmeye başlamak istiyorsanız, genellikle demiryolu ile bir sonraki hedef ulaşabilirsiniz.

İngiltere'de tren ağı ile ilgili Harita için : http://www.nationalrail.co.uk/passenger_services/maps/

Tren bileti fiyatı satın alma türüne bağlıdır. Çoğu İngiliz seyahat için tek bilet, aynı gün geri dönen ve açık dönüşlü biletler alabilir - bu size tarih ve saat taahhüdü olmadan geri dönüş bileti satın alma olanağı sağlar. Tren bileti alırken tasarruf etmenin en iyi yolu, ne zaman  seyahat edeceğinize tam olarak karar vermek ve peşin olarak  önceden satın almaktır.

Bunu online olarak yapabilirsiniz ve Trainline web sitesinde tren seyahati için diğer seçenekleri bulabilirsiniz. http://www.thetrainline.com/buytickets/


16 – 25 ( ya da herhangi bir yaşta ama tam zamanlı öğrenci)  yaşlarında iseniz  16-25 tren kartı ile  daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Bunun maliyeti yılda  20 pound ven İngiltere'de demiryolu ücretlerin 3’te birini ödersiniz. Eğer İngiltere'de eğitim alırken çok seyahat etmek istiyorsanız, bu büyük bir yatırımdır.

16-25 Kartını herhangi bir tren istasyonunda satın alabilirsiniz ya da web sitesinden online başvuru yapabilirsiniz : http://www.16-25railcard.co.uk/


Otobüs ile İngiltere'de seyahat

Uluslararası öğrenciler için en ucuz seçeneklerden biri otobüs seyahatidir. Bilet ücretleri yolculuğa göre değişir ve genellikle yoğun saatlerde şehir merkezlerinde her 10 dakika bir otobüs bulabilirsiniz.

Otobüs sürücüsünden bilet satın alabilirsiniz. Londra'da, biletler tüm otobüs duraklarında bulunan bilet makinelerinden yolculuğa başlamadan önce satın alınmalıdır. Eğitim aldığınız yere giderken ve düzenli seyahat için haftalık ya da aylık paso alarak tasarruf edersiniz.

Otobüsle seyahat daha ucuzdur - genellikle daha yavaş olmasına rağmen -  eğer İngiltere'de ve Avrupa'da seyahat etmek istiyorsanız trenlere alternatiftir. Eğer 16-26 ve tam zamanlı öğrenci iseniz, İngiltere'de ana otobüs şirketi olan National Express’ten bir Coachcard satın alabilirsiniz. Bu yılda 10 pound tutar ve National Express otobüslerinde  % 30'a kadar tasarruf sağlar.

National Express web sitesinde bir Coachcard için online başvuruda bulunabilirsiniz.

Citylink ülkenin her yerine bağlantı sağlayan İskoçya ana otobüs servis sağlayıcısıdır. MyCitylink ile öğrenciler online rezervasyonlarında % 20 tasarruf ederler. Daha fazla bilgiyi Citylink web sitesinde bulabilirsiniz.

İngiltere'de uluslararası öğrenciler için kara yolculuğu

Tüm büyük şehirlerde taksi bulmak kolay ve çoğunlukla İngiltere'de seyahat için uygun bir seçenektir. Tüm taksilerde taksimetre bulunur ama tren veya otobüs ile benzer bir yolculuk için çok daha fazla ödersiniz. Sadece Hackney taksileri sokaktan almak için lisanslıdır - diğer tüm taksiler önceden rezerve edilmelidir.

Eğer 17 yaşından büyük iseniz ve ehliyete sahipseniz İngiltere'de araba kullanabilirsiniz. Ulaşım için tarifelere bağlı olmayı istemiyorsanız veya bir grup olarak seyahat ediyorsanız, bu tren ve otobüslere göre daha esnek ve daha ucuz bir seçenek olabilir. İngiltere'de akaryakıt fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve 25 yaşın altında iseniz, sigortanın pahalı olabileceğini unutmayın.

İngiltere'de ehliyet şartları hakkında daha fazla bilgi edinmek için DVLA (Sürücü ve Araç Lisans Ajansı) web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere'de Bisiklete binme

İngiltere'deki seyahat için bir bisiklet kullanarak gerçekten tasarruf edebilirsiniz ve formda kalabilirsiniz. İngiltere'nin kırsal tepeleri dağ bisikleti için idealdir, İngiliz kentlerinin çoğunsa ana yollarda bisiklet için ayırmış yollar bulunmaktadır. Aynı zamanda çevreyi korumak için bisiklete binme giderek popüler hale gelmektedir.

Bir kask takmak zorunlu değildir ancak kendi güvenliğiniz için size şiddetle tavsiye edilir. Birçok kasaba ve şehirlerde bisiklet mağazaları bulabilirsiniz. İkinci el bisiklet çok ucuz bir seçenektir ve yerel gazetelerde satılık bisiklet için reklamlar bulabilirsiniz ya da eğitim kurumlarında, süpermarket ve gazete bayilerinde de ilan panolarında ikinci el bisikletler bulabilirsiniz.


Yararlı bağlantılar:
Network Rail Haritalar
Trainline
16-25 Kart
National Express

E-posta
Yazdır
13 Jul

İngiltere'de Konaklama

İNGİLTERE'DE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONAKLAMASI

İngiltere'de eğitim için birçok uluslararası öğrenci konaklama seçeneği vardır. Biz kararınızı vermenize yardımcı olmak için bazı yararlı ipuçlarını bir araya getirdik.
Uluslararası öğrenci konaklaması için iki ana seçenek vardır: özel konut veya daireler ve residancelar. Seçenekleriniz, İngiltere'deki eğitim kurumunuz ve eğitim tipinize bağlı olarak değişebilir.

Sizin için seçiminizde göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyleri listeledik:

1-Eğitim alacağınız kuruluş kalacağınız yere ne kadar yakın?
2-Aralarında iyi bir toplu taşıma bağlantısı var mı?
3-Alışveriş merkezlerine ve tesislere yakın mı?
4-Odanız ne kadar büyüktür?
5-Çalışmanız için yeteri kadar sessiz ve özel alan  var mı?

Üniversiteye  veya Yüksekokula Ait Uluslararası Öğrenci Konaklaması


Çoğu İngiliz kurumu uluslararası öğrenciler için konaklama imkanı sunar. Bu da residancelarda  bir oda (ya tam pansiyon veya self-catering) veya self-catering paylaşımlı ev veya daire olabilir. Üniversitede veya kolejin konaklamasından yaralanmak isterseniz kabul alır almaz başvurmalısınız.
Her zaman İngiltere'ye seyahat etmeden önce konaklama ayarlamanın iyi bir fikir olduğunu unutmayın. Real Eğitim  tüm bu  işlemleri sizin için ayarlayacaktır.

İngiltere'de Uluslararası Öğrenciler İçin Özel Konaklama

Özel ev kiralayarak uluslararası bir öğrenci olarak bağımsızlığın keyfini çıkarabilirsiniz.  En çok tercih edilen bir evde odaları diğer öğrencilerle paylaşmaktır. Bu faturaları paylaşmak, temizlik ve yemek hazırlama işlerinde kolaylık için iyi bir fikirdir.

İngiliz Aile Yanında Konaklama


Bir İngiliz aile yanında konaklamak ise başka bir seçenektir. Genellikle evlerinin kurallarına uymak gerekir, ancak İngiliz kültürünü yakından tanımak için bu büyük bir fırsattır.

Uluslararası İngilizce Dil Öğrencileri İçin İngiltere'de Konaklama

İngiltere'de İngilizce eğitimi, İngilizce dil merkezi konaklama için size yardımcı olacaktır.  Eğitim aldığınız yere göre değişebilir ama seçenekler  rezidans konaklama  yeri ya da bir İngiliz aile yanında  konaklama gibi seçenekler mevcuttur. İngiltere'de bir aile ile yaşamak ve en yaygın seçenek sizi destekleyici bir ortamda İngilizcenizi geliştirmek için fırsat verecektir.

E-posta
Yazdır
13 Jul

İngiltere'de Ekonomik Yaşam

İNGİLTERE’DE ÖĞRENCİ İNDİRİMLERİNDEN FAYDALANMA

İngiltere'de eğitim hakkında en iyi şeylerden biri öğrenci indirimleridir. İngiltere’de ucuza yaşayabileceksiniz ve yapmak istediklerinize paranız yetecek. Sinema, kitap, müzik, moda ve yeme içmede öğrenci indirimleri bulabilirsiniz.

Uluslararası öğrenciler için NUS Ekstra kart

Uluslararası bir öğrenci olarak İngiltere'de yaşam başladığında ekonomik olmak için  NUS Ekstra kartına kayıt yaptırmak harika bir fikirdir. 16 yaşından büyükseniz, bir İngiliz kurumunda eğitim alıyorsanız 10 pounda  bir NUS Ekstra kartı satın alabilirsiniz. Siz de birçok öğrenci gibi indirimlerden yararlanabilirsiniz:

Kitap ve kırtasiye
Müzik ve DVD
Giyim ve moda
Yiyecek ve içecek
Sinema ve yemek

NUS Extra kartınız ile sınırlı sayıdaki özel fırsatlardan yararlanabilir, yarışmalar ve ödüller kazanabilir,  hatta bir yarış pisti civarında spor arabalar kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece 1 pound ekstra ile Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartını (ISIC) kapsayacak şekilde yükseltebilirsiniz. Dünya çapında 140 ülkede ISIC öğrenci indirimleri geçerlidir, böylece tatillerde de kullanabilirsiniz.

Öğrenci indirimleri ve nasıl başvuru yapıldığını öğrenmek için, NUS Ekstra web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (Http://www.nus.org.uk/en/NUS-Extra/)

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN TASARRUF İPUÇLARI

İngiltere eğitim görürken ne kadar para harcayacağınız yaşam tarzınıza bağlıdır. Pahalı restoranlarda her akşam yemeğe, sinema ve tiyatroya giderseniz, düzenli geziler yaparsanız öğrenci bütçenizde sorun yaşayabilirsiniz.Eğer Birleşik Krallık'taki eğitim kurum ve öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen eğlencelere katılırsanız  öğrenci bütçeniz buna yetecektir.

Birçok eğitim kurumuna ait İngiltere'de üniversite öğrencisi sinema, gece kulübü, tiyatro ve diğer eğlenceler mevcuttur.  Kampüsteki bu tip eğlencelerin maliyet genellikle daha azdır.

Ayrıca İngiltere'deki birçok öğrenci indiriminden de yararlanmanız gerekir. İlan edilmemiş ise bile öğrenciler için herhangi bir indirim olup olmadığını sormanızda fayda var. Bunlardan yararlanmak için genellikle Ulusal Öğrenci Birliği (NUS) üyeliğinizi kanıtlamanız gerekir.

E-posta
Yazdır
13 Jul

İngiltere'de Eğitim Kalitesi

İNGİLTERE'DE KURS VE KURUMLAR İÇİN KALİTE STANDARTLARI


İngiltere eğitim sistemi tüm dünyada saygın ve değerlidir. Standartların yüksek kalmasını sağlamak için, kurum ve eğitimi düzenli olarak denetleyen ve akredite eden birçok bağımsız İngiliz organizasyonları vardır.  Eğitiminizin büyük bir bölümünün İngiltere’de yapmayı seçmeniz ve gelecekteki kariyer umutlarınızı için İngiltere’deki eğitiminizden emin olabilirsiniz.
İngiltere'de İngilizce dil merkezleri
İngiltere’deki tüm dil öğretimi kurumları Accreditaion UK tarafından akredite olmuştur.
Bu,  İngiltere’de İngilizce ve ulusal akredite İngilizce dil merkezleri birliği işbirliğiyle British Council tarafından yürütülen İngilizce kursları için UK akreditasyon planının bir parçasıdır.  İngiltere'de 430’un üzerinde akredite edilmiş İngilizce dil merkezleri bulunmaktadır.

İngilizce dil kursları her dört yılda bir denetlenir ve yıllık raporlama yapmaları şarttır. Bağımsız bir ekip dört standardı kontrol eder :

* Öğretim ve kurs yönetimi
* Öğrenci ve öğretmenler için kaynaklar ve öğrenme ortamı
* Öğretme ve öğrenme standartları
* Öğrenciler için refah, destek ve hizmetler

İngiltere'de Yüksek Öğrenim Üniversiteler Ve Kolejler


Her İngiltere Kurumu standartları ve programlarının kalitesinden sorumlu olmasına rağmen, Yüksek Öğretim Kalite Güvence Ajansı (QAA) düzenli olarak bağımsız denetimler gerçekleştirmektedir. QAA İngiltere'de yüksek öğrenim kurumlarının kabul edilebilir kalite niteliklerini ve uygun bir akademik standardı sağladığını kontrol eder.
QAA diğer ülkelerde de lisans programlarının veren İngiliz kurumları için kullanım kodu geliştirdi. Kendi ülkesinde bir İngiliz eğitimi tercih ederseniz İngiltere’de eğitimde olduğu gibi, öğretim, kaynak ve destek bakımından aynı yüksek standartlardan yararlanabilirsiniz.
İngiliz eğitim kurumlarındaki birçok bölüm de müfredata kılavuzluk eden ve inceleme ziyaretleri gerçekleştiren meslek kuruluşları tarafından da akredite edilmiştir.

İngiltere'deki özel okullar

İngiltere'de bağımsız okulların çoğunluğu Bağımsız Okullar Konseyi (ISC) üyesidir. Bağımsız Okullar Müfettişliği (ISI), ISC bir parçası, tüm üye okullarda düzenli olarak yüksek standartlarını korumak için kontrol sağlar.
ISC web sitesinde okulda denetimler hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz: www.isc.co.uk
ISC üyesi olmayan İngiliz özel okulları Eğitim Standartları Bürosu, Çocuk Hizmetleri  (Ofsted)  tarafından denetlenmektedir. İskoçya'da da her yıl  HMIe tarafından denetlenir ve denetimlerin raporları www.hmie.gov.uk ‘den  görülebilir.

İngiltere'deki tüm özel okulların standartlarının aşağıdaki özellikler bakımından ölçülür :


* Verilen eğitimin kalitesi
* Öğrencilerin ahlaki, sosyal, manevi ve kültürel gelişimi
*Sağlana bilgi ve şikâyetlerin çözüm yolları
* Öğrencilerin refah, sağlık ve güvenliği

Faydalı linkler:

Accreditation UK - www.britishcouncil.org/accreditation.htm
HMIe - www.hmie.gov.uk
ISC - www.isc.co.uk
BAC - www.the-bac.org

E-posta
Yazdır

BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.