Real Eğitim İle İngiltere'de Üniversite Fırsatları

E-posta
Yazdır

Sosyal Ağlarda Paylaşın

İngiltere’de lisans eğitimi birçok Türk öğrencinin hayalidir. İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıl olduğundan sanılanın aksine diğer ülkelerle toplam fiyatı karşılaştırıldığında çok daha ekonomiktir.


Türkiye’de toplam eğitim süresi artık 12 yıl olduğundan bir çok üniversite artık Foundation eğitimi almadan Türk öğrencileri kabul etmektedir. Ancak Türk öğrenciler lisede okudukları alanın dışında tercih yaparlarsa yada not ortalamaları düşükse foundation eğitimi alırlar.


İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden Bath ve Nottingham Üniversiteleri gibi üniversiteler tüm öğrencilerden foundation yada A Level bitirmiş olmalarını isteyebilmektedir.  
Real Eğitim öğrencilere akademik durumlarına, okuyacakları alana ve bütçelerine göre yerleştirme yapmaktadır.


Öğrencilere üniversite için 3 temel alternatif öneriyoruz.


1-Real Eğitim, öğrencilerin tercih ettikleri bölümlere göre direkt üniversiteye yerleştirmektedir.Üniversiteye direkt başlayabilmek için öğrencilerin IELTS 6 seviyesinde İngilizceye sahip olmaları ve bunu resmi sınav sonuçlarıyla belgelemeleri gerekmektedir.


2-Öğrenciler İngiltere’nin önde gelen kolejlerinde 2 yıl diploma eğitimi alabilirler son yılı üniversitede tamamlayarak lisans mezunu olurlar. Bu alternatifin avantajı diploma için  IELTS 5,5 seviyesinde İngilizce yeterlidir. Ayrıca başlangıçta mevcut ortalamalarıyla ve İngilizceleriyle giremeyecekleri çok iyi üniversitelere geçiş yaparak son yılı tamamlayabilirler ve çok iyi bir üniversiteden lisans mezunu olabilirler. Ayrıca diploma programlarının yıllık ücreti lisans ücretinin yarısı civarındadır böylece çok ekonomik bir fiyata İngiltere üniversitelerinden mezun olabilirler.


3-Türk öğrencilerinin bir çoğu Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulunda okumaktadır. 2 yıllık meslek yüksek okulundan dikey geçiş sınavında başarılı olarak 4 yıllık bölüme geçmek oldukça zordur. Ancak Türkiye’de 2 yılı bitirmiş bir öğrenci, bitirdiği alanla aynı olmak koşuluyla İngiltere’de son yılı tamamlayarak lisans derecesini alabilir. Bu öğrencilerin IELTS 6 seviyesinde İngilizceye sahip olmaları ve bunu resmi sınav sonuçlarıyla belgelemeleri gerekmektedir.


Real Yurtdışı Eğitim
olarak kişiye özel akademik eğitim danışmanlığı yapmaktayız, öğrencilerimizin beklentilerine ve durumlarına uygun üniversitelere yerleştirme yapmaktayız. Geniş üniversite ve kolej fırsatlarımızdan faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İngiltere üniversite haritası için tıklayınız.BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.