AKADEMİK İNGİLİZCE

E-posta
Yazdır

Sosyal Ağlarda Paylaşın

English for Academic Purposes (EAP), lisans ve lisansüstü eğitim alacak öğrencilere, eğitimlerinde İngilizcenin doğru kullanılması için verilen eğitimdir.


Akademik İngilizce, eğitim dili İngilizce olan akademik bağlamda başarılı olabilmek için verilen İngilizce eğitimidir. Akademik İngilizce Programlar bazen iş İngilizcesi, mühendislik İngilizcesi, tıp eğitimi İngilizcesi gibi özel bir konu üzerine odaklanabilir.  Akademik İngilizce programları (EAP) bazen üniversite eğitiminden önce bazen ise öğrencinin üniversite eğitimi süresince alınabilir. Akademik İngilizcenin üniversite eğitiminden önce alınması durumunda öğrencinin üniversiteye kabul edilmesi için genel İngilizce seviyesinin yükseltilmesi amaçlanır. İngiltere’de akademik İngilizce programları öğrencilere IELTS sınavından 6 ve üstü almak için yardımcı olur. İngiltere’de lisans ve yüksek lisans eğitimine devam edecek öğrenciler eğitimlerinden önce yeterli sürede akademik ve sınav hazırlık programlarına devam ederek akademik İngilizce seviyelerini geliştirebilirler.İngiltere’de akademik ve sınav hazırlık programlarında kaynak olarak devam edecekleri alandan konular seçilmektedir.


İngiltere’de EAP ( English for Academic Pruposes) programaları kelime, dil bilgisi, okuma, yazma, telaffuzu da kapsayan konuşma ve dinleme öğretiminden oluşur. Bu öğretimi öğrencilerin devam edecekleri program ile birleştiren ve seçtikleri alanda ileriki akademik çalışmalarında kullanacakları dil üzerine dil üzerine yoğunlaştırırlar. Örneğin yazma dersleri iş mektubu yazmaktan çok makale yazma üzerine vurgu yapar.  Bunun gibi kelime öğretimi de akademik makalelerden seçilir. Aslında akademik İngilizce programları dolaylı veya dolaysız olarak öğrencilere çalışma yeteneklerini, eğitim kültürünü ve fikirlerden etkilenmek ile aşırmacılık arasındaki farkı da öğretir. Bu trent İngiltere’de üniversite eğitimi alacak uluslar arası öğrenciler arasında giderek daha önemli hale geliyor.
Real Yurtdışı Eğitim, akademik bir danışmanlık olarak öğrencilerin üniversite eğitimleri ve yüksek eğitimlerinde kullanabilecekleri en iyi akademik programı alabilmelerini sağlar.

BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.