23 Jul

AKADEMİK İNGİLİZCE

English for Academic Purposes (EAP), lisans ve lisansüstü eğitim alacak öğrencilere, eğitimlerinde İngilizcenin doğru kullanılması için verilen eğitimdir.


Akademik İngilizce, eğitim dili İngilizce olan akademik bağlamda başarılı olabilmek için verilen İngilizce eğitimidir. Akademik İngilizce Programlar bazen iş İngilizcesi, mühendislik İngilizcesi, tıp eğitimi İngilizcesi gibi özel bir konu üzerine odaklanabilir.  Akademik İngilizce programları (EAP) bazen üniversite eğitiminden önce bazen ise öğrencinin üniversite eğitimi süresince alınabilir. Akademik İngilizcenin üniversite eğitiminden önce alınması durumunda öğrencinin üniversiteye kabul edilmesi için genel İngilizce seviyesinin yükseltilmesi amaçlanır. İngiltere’de akademik İngilizce programları öğrencilere IELTS sınavından 6 ve üstü almak için yardımcı olur. İngiltere’de lisans ve yüksek lisans eğitimine devam edecek öğrenciler eğitimlerinden önce yeterli sürede akademik ve sınav hazırlık programlarına devam ederek akademik İngilizce seviyelerini geliştirebilirler.İngiltere’de akademik ve sınav hazırlık programlarında kaynak olarak devam edecekleri alandan konular seçilmektedir.


İngiltere’de EAP ( English for Academic Pruposes) programaları kelime, dil bilgisi, okuma, yazma, telaffuzu da kapsayan konuşma ve dinleme öğretiminden oluşur. Bu öğretimi öğrencilerin devam edecekleri program ile birleştiren ve seçtikleri alanda ileriki akademik çalışmalarında kullanacakları dil üzerine dil üzerine yoğunlaştırırlar. Örneğin yazma dersleri iş mektubu yazmaktan çok makale yazma üzerine vurgu yapar.  Bunun gibi kelime öğretimi de akademik makalelerden seçilir. Aslında akademik İngilizce programları dolaylı veya dolaysız olarak öğrencilere çalışma yeteneklerini, eğitim kültürünü ve fikirlerden etkilenmek ile aşırmacılık arasındaki farkı da öğretir. Bu trent İngiltere’de üniversite eğitimi alacak uluslar arası öğrenciler arasında giderek daha önemli hale geliyor.
Real Yurtdışı Eğitim, akademik bir danışmanlık olarak öğrencilerin üniversite eğitimleri ve yüksek eğitimlerinde kullanabilecekleri en iyi akademik programı alabilmelerini sağlar.

E-posta
Yazdır
23 Jul

GENEL İNGİLİZCE

Yoğun Genel İngilizce


•    Günlük konuşmalarda akıcılık ve etkili iletişim
•    Her yaştan yetişkinler için çok uluslu bir ortamda yoğun İngilizce kursları
•    Esnek başlama tarihleri ve kurs süresi
•    Haftada 25 veya 30 ders eğitim alma alternatifleri
•    Konuşma İngilizcesi ekstra dersleri – sosyal hayatta, işinizde ve eğitiminizde kullanacağınız İngilizcenizin akıcılık kazanması için

İngiltere’de genel İngilizce programları konuşma, telaffuz ve dinleme çalışmalarına ağılık vererek pratik konuşma yeteneklerinizi geliştirir. Yapılandırılmış ve düşünce gücünüzü kullanmanıza olanak tanıyan derslerde İngilizce öğrenerek ve pratik yaparak günlük kullandığınız İngilizce’de büyük ilerlemeler kaydedeceksiniz. Eğitim içeriğinde dil bilgisi, kelime, günlük konuşma İngilizcesi ve deyimler öğretilir.

Birçok okul konuşma kulüpleri, sosyal İngilizce Konuşma sınıfı gibi adlar altında konuşma, dileme ve kelime bilginizi geliştirecek eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler konuşma üzerine vurgu yapar ve bunu role play, fikirlerin sunumu, tartışma gibi etkinliklerle yapar. Bu eğitimlerde İngiliz hayat ve kültürü de yakından tanınmış olur.


Yarı Yoğun Genel İngilizce


Haftada 20 ders İngilizce eğitimi alacağınız yarı yoğun genel İngilizce programlarında dil bilgisinin yanı sıra konuşma, dinleme, yazma ve telaffuz yeteneklerinizin gelişmesi amaçlanır. Ekstra konuşma sınıflarında düzeltme ve geri bildirimlerle rahat bir ortamda İngilizce konuşma becerilerinizi arttırabilirsiniz.

E-posta
Yazdır
12 Jul

İngilizceyi İngiltere’de Öğrenin

İngilizceyi İngiltere’de Öğrenin


İngiltere’de sunulan İngilizce eğitimi konusunda sınır yok. Her yıl 600.000 öğrenci İngiltere’ye amaçlarını gerçekleştirmek, modern İngiliz hayatını deneyimlemek ve dili doğal konuşma ortamında kullanmak için geliyor. Siz de neden onlara katılmıyorsunuz?

İngilizce konuşma yeteneği size hayatın birçok alanında büyük bir avantaj sağlar. İngilizceyi İngiltere’de öğrenerek filmler, televizyon, gazeteleri kitaplar, alışveriş ve eğlencede her an dili çalışır ve yaşarsınız. İngilizce dil kursları dilin bütün yeteneklerini geliştirir – dinleme, konuşma, okuma ve yazma. İngiltere’de dil eğitimi alırken konuşma İngilizcenizi geliştirebilir İngiltere’deki bölgesel aksanlara hakim olarak yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Eğitim alabileceğiniz İngilizce dil kursları

İngiltere’de birçok değişik kursu ülkenin değişik yerlerinde alabilirsiniz.

•    Genel İngilizce
Yaşam için genel İngilizce becerilerini alabileceğiniz her dil seviyesine uygun kurslar.

•    Yetişkinler için tatil kursları
Tatiliniz boyunca kısa kurslarda dil öğrenebilir, hem de İngiltere hakkında daha çok şey keşfedebilirisiniz.

•    Genç Öğrenciler İçin Tatil Kursları Ve Yaz Okulu Programları
5 yaşından 17 yaşına kadar olan gençler için İngilizceyi sosyal bir ortamda, spor yaparak ve gezi programlarına katılarak öğrenmelerini sağlayan kurslar.

•    Bire bir eğitim
Bir öğretmenin sadece bir öğrenciye verdiği bireysel, kişisel kurslardır.

•    Evde eğitim

Öğretmenin evinde birebir eğitimdir.

•    Akademik amaçlı İngilizce EAP
Genellikle üniversitede, daha ileriki eğitime devam için kurslar. Akademik bağlamda, İngilizcenizi geliştirebilir, not alma, tartışma, akademik okuma ve yazma alanlarındaki yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

•    Özel amaçlı İngilizce ESP
Hukuk, tıp, gazetecilik veya turizm gibi özel profesyonel alanınızda kariyeriniz için İngilizce yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

•    English Plus
Kısa veya uzun kurslarda İngilizcenizi geliştirebilir ve aşçılık, spor, moda tasarımı gibi uygulamalı veya akademik bir alanda eğitim alabilirsiniz.

•    İngilizce öğretmenleri için kurslar (TESOL)
Lisans üstü veya doktora seviyelerinde kısa dil / metod kursları.

•    Foundation ve kabul kursları
Akademik İngilizce, eğitim alınacak alan ile ilgili akademik veya profesyonel bir konuyu birleştiren kurslar.

İngiltere’de eğitim alabileceğiniz yerler.

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da akredite enstitüler bulunmaktadır. Böylece ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize hangi bölgenin daha iyi uyabileceğini seçebilirsiniz. Aynı zamanda nasıl bir eğitim kurumunda eğitim alacağınıza da karar verebilirsiniz.
Eğitimleri özel dil okullarında, kolejlerde, üniversitelerde veya enstitülerde alabilirsiniz.

Her seviye için kısa veya uzun, istenilen alanla ilgili akademik  dil eğitimi alınabilir. Gruplar oluşturulabilir.

http://www.englishuk.com/en/students
http://www.britishcouncil.org/learning-english-gateway


E-posta
Yazdır

BÖLGELERE GÖRE İNGİLTERE DİL OKULLARI LİSTESİ


Londra Dil Okulları -   Bournemouth Dil Okulları -   Oxford Dil Okulları -   Bristol Dil Okulları -   Brighton Dil Okulları -   Manchester Dil Okulları -   Cambridge Dil Okulları -   Eastbourne Dil Okulları -   İngiltere'deki Diğer Dil Okullarımız

 

İngiltere Dil Okulları Listesi İçin Yukarıdaki Linklere Tıklayınız..

İNGİLTERE’NİN EN İYİ DİL OKULLARI


1-British Study Centres

2-Regent English

3-ISIS Group

4-Frances King

5-Stafford English House

Devamı İçin Tıklayınız

İNGİLTERE’NİN EN UCUZ DİL OKULLARI


1-South Thames College

2-Lite College

3-SNT College

4-Mayfair English

 

5-English Studio

 

Devamı için tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ


1-University of Cambridge

2-University of Oxford

3-Imperial College London  

4-London School of Economics  

5-Durham University  

Devamı için  tıklayınız.

İNGİLTERE'NİN EN İYİ MÜHENDİSLİK ÜNİVERSİTELERİ


1-Imperial

2-Cambridge

3-Nottingham

4-Southampton

5-Bristol

Devamı için tıklayınız.